Warsztaty weekendowe w Podzamczu

Chemiczne, artystyczne, zielarskie i rękodzielnicze – w najbliższy weekend 25 – 26 marca w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu odbywać się będą ciekawe warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

„W marcu jak w garncu… – mieszaniny jedno– i niejednorodne”
W trakcie zajęć uczestnicy przygotują mieszaniny i dowiedzą się jakie są ich rodzaje. Wykonają także doświadczenia, dzięki którym będą mogli w sposób praktyczny zapoznać się z metodami ich rozdziału, m.in. z dekantacją, sączeniem, odparowywaniem. Przekonają się też, jakie właściwości substancji wpływają na sposób rozdzielenia mieszanin. Na koniec pogłębią wiedzę o zastosowaniu tych metod w życiu codziennym.

„Uszata owieczka”
Zajęcia artystyczne uczą twórczego myślenia i zainteresowania działaniami plastycznymi. Centrum Nauki Leonardo da Vinci zaprasza wszystkich z odrobiną artystycznej duszy  na udoskonalające zdolności manualne warsztaty „Uszata owieczka”. Dlaczego uszata i dlaczego owieczka? Owieczka, bo ta kojarzy się ze świętami, a Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Uszata, bo wykonana z bardzo nietypowego materiału – patyczków do uszu.

„Wiedźma uczy zielarstwa”
Warsztaty zielarskie, podczas których uczestnicy poznają lecznicze właściwości ziół. Dowiedzą się też, które zioła spotkać można w naszym regionie. Dzieci i dorośli, którzy wezmą udział w warsztatach będą mogli przygotować napary z kminku (w medycynie ludowej stosowany jako środek ułatwiający trawienie) oraz tymianku (łagodzącego dolegliwości żołądkowe oraz kaszel).

„Przyozdobieni dzięki tradycji”
Bezpłatne warsztaty biżuteryjne w Centrum Nauki. Każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać ręcznie robione bransoletki z marmuru i krzemienia pasiastego w pięknych kolorach. Biżuterię będzie można zabrać ze sobą do domu.

Sobota:
12.00 – „Uszata owieczka”
14.00 – „Przyozdobieni dzięki tradycji” – warsztaty bezpłatne
15.30 – „W marcu jak w garncu…- mieszaniny jedno- i niejednorodne”
Niedziela:
14.00 – „Wiedźma uczy zielarstwa” – warsztaty bezpłatne
15.30 – „Uszata owieczka”

źródło:www.sejmik.kielce.pl

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial