26.7 C
Nowy Jork

Warsztaty weekendowe w Podzamczu

Published:

Chemiczne, artystyczne, zielarskie i rękodzielnicze – w najbliższy weekend 25 – 26 marca w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu odbywać się będą ciekawe warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

„W marcu jak w garncu… – mieszaniny jedno– i niejednorodne”
W trakcie zajęć uczestnicy przygotują mieszaniny i dowiedzą się jakie są ich rodzaje. Wykonają także doświadczenia, dzięki którym będą mogli w sposób praktyczny zapoznać się z metodami ich rozdziału, m.in. z dekantacją, sączeniem, odparowywaniem. Przekonają się też, jakie właściwości substancji wpływają na sposób rozdzielenia mieszanin. Na koniec pogłębią wiedzę o zastosowaniu tych metod w życiu codziennym.

„Uszata owieczka”
Zajęcia artystyczne uczą twórczego myślenia i zainteresowania działaniami plastycznymi. Centrum Nauki Leonardo da Vinci zaprasza wszystkich z odrobiną artystycznej duszy  na udoskonalające zdolności manualne warsztaty „Uszata owieczka”. Dlaczego uszata i dlaczego owieczka? Owieczka, bo ta kojarzy się ze świętami, a Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Uszata, bo wykonana z bardzo nietypowego materiału – patyczków do uszu.

„Wiedźma uczy zielarstwa”
Warsztaty zielarskie, podczas których uczestnicy poznają lecznicze właściwości ziół. Dowiedzą się też, które zioła spotkać można w naszym regionie. Dzieci i dorośli, którzy wezmą udział w warsztatach będą mogli przygotować napary z kminku (w medycynie ludowej stosowany jako środek ułatwiający trawienie) oraz tymianku (łagodzącego dolegliwości żołądkowe oraz kaszel).

„Przyozdobieni dzięki tradycji”
Bezpłatne warsztaty biżuteryjne w Centrum Nauki. Każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać ręcznie robione bransoletki z marmuru i krzemienia pasiastego w pięknych kolorach. Biżuterię będzie można zabrać ze sobą do domu.

Sobota:
12.00 – „Uszata owieczka”
14.00 – „Przyozdobieni dzięki tradycji” – warsztaty bezpłatne
15.30 – „W marcu jak w garncu…- mieszaniny jedno- i niejednorodne”
Niedziela:
14.00 – „Wiedźma uczy zielarstwa” – warsztaty bezpłatne
15.30 – „Uszata owieczka”

źródło:www.sejmik.kielce.pl

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img