Weekend w Muzeum

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci i dorosłych w najbliższy weekend 25-26 marca. Będzie można posłuchać wykładu „Sztuka nowoczesna a polityka”, porozmawiać o przysłowiach oraz wykonać papierowy koszyk.

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci na sobotnie warsztaty familijne. Najmłodsi będą mieli okazję porozmawiać o przysłowiach, które dawniej wystukiwały rytm prac domowych – podpowiadały, kiedy rozpocząć siew lub ostrzegały rolników przed przymrozkami. Dzieci obejrzą także eksponaty z Działu Sztuki Ludowej, które dokumentują niezwykle ciekawą kulturę górali świętokrzyskich. Na zakończenie uczestnicy wykonają papierowe koszyczki, w których ukryją symbol odradzającej się przyrody. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.
Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 8 zł. Zapisy: edukacja@mnki.pl, tel.: 41 344 40 14 wew. 239 lub 243, tel. kom. 660 957 875.

Natomiast w niedzielę, 26 marca Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję posłuchać wykładu o powiązaniach artystów XX i XXI wieku z polityką  – tak z lewa (większości), jak z prawa. Będzie mowa o sztuce tworzonej na zamówienie państwa, jak i o sztuce sprzeciwiającej się establishmentowi, o artystach kontestujących burżuazyjne społeczeństwo jako takie oraz o artystach wyzywająco i bez żenady wykorzystujących finansowo skomercjalizowaną banalność współczesnej cywilizacji. Wykład, który rozpocznie się o godz. 12.00 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich poprowadzi Iwona Rajkowska.

źródło: www.sejmik.kielce.p

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial