22.1 C
Nowy Jork

Wernisaż poplenerowy – Krajno 2015

Published:

W dniu 15 stycznia bieżącego roku, w skarżyskiej Nowej Galerii MCK, miał miejsce wernisaż wystawy poplenerowej „Krajno 2015″. Wernisaż otworzyła pani dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej Katarzyna Michnowska Małek, która przywitała gości i zacnych artystów.

Plener malarski

Na jesieni ubiegłego roku, skarżyscy artyści uczestniczyli w plenerze malarskim, zorganizowanym w Krajnie. Skarżyskie Miejskie Centrum Kultury, organizuje taką imprezę raz w roku. Artystyczny plener, jaki miał miejsce w Krajnie, był możliwy dzięki pomocy finansowej Biura Rachunkowego KORYFEUSZ.

Dziesięciu artystów

We wspomnianym plenerze, wzięło udział dziesięciu artystów. Wytwory ich pracy, można było podziwiać na piątkowym wernisażu. Uczestnicy pleneru, otrzymali dyplomy, a pani Stanisława Sendecka, sponsor Pleneru, otrzymała od Skarżyskiego Klubu Twórców SKART obraz, który wręczył jej Roman Kornecki.

krajno_2015_1 krajno_2015_2 krajno_2015_3 krajno_2015_4 krajno_2015_5 krajno_2015_6 krajno_2015_7 krajno_2015_8 krajno_2015_9

Skarżyscy artyści

Artyści z regionu naszego miasta i okolic, zrzeszają się w Klubie Twórców SKART. Prezentacje twórczości skarżyskich autorów, odbywają się co roku na wystawach indywidualnych i na wernisażach. Klub SKART, powstał przy Miejskim Centrum Kultury w 2000 roku. Skupia on twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą, haftem i fotografią. Artyści działający we wspomnianym klubie, tworzą swoje prace na miejscu, jak również w innych regionach Polski, wyjeżdżając w plener.

Tegoroczna wystawa poplenerowa, wprawiła w zachwyt niejedną osobę ją oglądającą. Precyzja i kunszt z jaką wykonane są prace naszych artystów, zasługują na szczególną pochwałę.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img