22.1 C
Nowy Jork

Wiedeński talent, ze świętokrzyskiej ziemi

Published:

     Tomasz Piętak, przyszedł na świat w roku 1980 w Skarżysku–Kamiennej. W tym mieście też, od 10 roku życia, rozpoczął naukę gry na fortepianie. Ukończył on Szkołę Muzyczną w Skarżysku–Kamiennej oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Aby podszlifować swoje umiejętności muzyczne, Tomasz ukończył również Szkołę Muzyczną w Radomiu. Następnym krokiem w jego karierze, było wstąpienie w progi Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tomasz Piętak podjął studia w klasie organów, którą prowadził profesor Joachim Grubich. Studiował on też w klasie śpiewu solowego, którą prowadził profesor Jerzey Artysz.

100_2936-1

W skarżyskim kościele

Tomasz jako licealista, grał w kościele w Ostrej Bramie w Skarżysku-Kamiennej, mogąc dopracować precyzję gry na organach.

Kolejne nauki

Tomasz Piętak, podjął również studia na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu, w klasie profesora Roberta Holla i Petera Edelmanna.

Przed publicznością

     Ten wybitny talent muzyczny, a zarazem dobrze wykształcony i utalentowany śpiewak operowy, niejednokrotnie występował jako solista w Warszawskiej Operze Kameralnej w operach Rossiniego, Kurpińskiego i Albertiniego. Tomasz Piętak śpiewał również jako solista z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Capella Bydgostiensis, a także z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej. Koncertował on też w Niemczech i Norwegii. Jak sam powiedział, kocha on śpiew przed publicznością, jest to prawdziwe zwieńczenie sztuki wokalnej każdego artysty.

W kościele świętej Anny

W latach 2005-2009, Tomasz Piętak grał na organach w Kościele Akademickim św. Anny na Warszawskiej Starówce. Jest on także, laureatem szóstej edycji programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Ewa Michałowska-Walkiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img