Wielki napis „JE**Ć PIS” na stadionie miejskim w Skarżysku. Prezydentowi Krönigowi się spodobał. PiS: to niepoważne

Na skarżyskim stadionie Kolejowego Klubu Sportowego Ruch powstał wielki napis „JE**Ć PIS”. Został on wydeptany w śniegu na płycie boiska. Nie wiadomo kto jest jego autorem. Natomiast radosna twórczość została uwieczniona z lotu ptaka na portalu Facebook. Opublikował je profil „Dronspekcja”, który jest prowadzony przez skarżyskiego przedsiębiorcę słynącego z hejterskich wpisów pod adresem PiS. Jest on właścicielem m.in. mieszczącego się przy ul. 1 Maja budynku Eurocentrum.

Czy to oficjalne stanowisko miasta?
Po chwili na facebookowej stronie „Prawo i Sprawiedliwość Skarżysko-Kamienna” pojawiło się zapytanie skierowane przez PiS do prezydenta Konrada Kröniga i dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Janusza Sztompke, czy napis na płycie boiska to oficjalne stanowisko miasta w sprawie lobbowania na rzecz przebudowy stadionu ZKS Granat Skarżysko. To dlatego, że stadion po KKS Ruch przy ul. Piłsudskiego, gdzie napis się pojawił, jest od lat dzierżawiony przez Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej i zarządzany przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Władze miasta kilkanaście dni temu, obok przebudowy miejskiego basenu, wzięły za cel również przebudowę stadionu Granatu i apelowały do PiS o lobbowanie na jego rzecz.

Prezydentowi miasta napis się spodobał. PiS: to niepoważne
Zdjęcia szybko trafiły również na facebookowy profil prezydenta Konrada Kröniga. „Skarżysko – moje ukochane miasto” – napisał z aprobatą o wulgarnych słowach. Dzwonimy do skarżyskiego radnego miejskiego z PiS, a zarazem sekretarza województwa Mariusza Bodo. „Prezydent przekroczył granice, pokazuje w którym miejscu ma kulturę osobistą.” – mówi. „Z jednej strony prezydent prosi o wsparcie PiSu, z drugiej zachowuje się tak niepoważnie.” – dodaje.

Spotkania z marszałkiem nie będzie?
Dopytujemy o prośby prezydenta do przedstawicieli PiSu w sprawie lobbowania na rzecz miejskich inwestycji. „Prezydent w najbliższym tygodniu umówił spotkanie z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim aby rozmawiać w sprawie inwestycji m.in. w stadion miejski Granatu Skarżysko. „Jak możemy traktować poważnie Konrada Kröniga, gdy przychodzi do nas po pomoc, a zachowuje się w taki sposób? Powinien taki obraźliwy napis szybko zamieść pod dywan, a nie chwalić się, że na obiektach miejskich pojawiają się takie wulgaryzmy skierowane w naszą stronę. Możemy go jedynie traktować tak samo poważnie jak on nas.” – kończy rozmowę radny Bodo.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial