„Wilk” Zbigniew Kruszelnicki opowieść o człowieku niezwykłym

Żołnierz Armii Krajowej: Zbigniew Kruszelnicki „Wilk”, dowódca oddziału partyzanckiego Obwodu Kielce który wsławił się przeprowadzeniem wielu brawurowych akcji doczekał się wreszcie filmu. W ciągu minionego roku zdjęcia do niego nagrywane były w wielu zakątkach ziemi świętokrzyskiej przez członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA”.

Film będzie dostępny na zasadzie wolnej licencji, a jego premiera odbędzie się 1 października w ramach wojewódzkich uroczystości utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Poczty sztandarowe i zainteresowani wezmą najpierw udział w Mszy Świętej o godzinie 9.30 w kieleckiej Katedrze, a następnie w uroczystościach przed pomnikiem AK.

O godzinie 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury rozpocznie się premierowa gala filmu: „Wilk” Zbigniew Kruszelnicki z udziałem żyjących jeszcze żołnierzy oddziału, kombatantów oraz zaproszonych gości. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc chętnych od udziału w premierowym pokazie prosimy o kontakt Wiceprezesem Zarządu Okręgu Kielce Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej: Dionizy Krawczyński Tel 668-550-940.

The following two tabs change content below.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial