Wizyta w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Razem w Radomiu

Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść musimy trzymać się razem…..MARIA KONOPNICKA

Wizyta w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Razem w Radomiu

Stowarzyszenie to organizacja społeczna, powoływana przez grupę osób mających wspólne cele i zainteresowania. Ustawa o stowarzyszeniach, reguluje podstawowe zasady i reguły tworzenia i prowadzenia danego stowarzyszenia. Stowarzyszenie jest zatem dobrowolnym, trwałym i samorządnym zrzeszeniem, które samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne. W takim właśnie stowarzyszeniu gościła nasza redakcja.

Piękne prace uczestników stowarzyszenia Razem

Goszcząc w placówce Stowarzyszenia Razem w Radomiu, mogliśmy podziwiać piękne prace uczestników tego stowarzyszenia związane z nadejściem wiosny i Wielkanocy. W pracowni krawieckiej, uczestnicy stowarzyszenia wykonują kolorowe kwiaty, zielone ozdoby, bajeczne zawieszki ścienne oraz dekoracyjne jaja wielkanocne. Niesamowita dokładność wykonania takich prac, jest zauważaną przez zapraszanych do placówki gości. Każdy jest pełen podziwu dla kunsztu ich twórców.

Trudno uwierzyć

Jedne z piękniejszych prac powstają w pracowni stolarskiej. Wytwarzane są tutaj urocze ozdoby ścienne związane z nadejściem najpiękniejszej pory roku, dekoracje które można postawić na stole wielkanocnym, jak również te którymi możemy obdarować bliską osobę. Piękno wykonywanych prac plastycznych radomskich podopiecznych, nie ma sobie równych. Precyzja i sposób ich wykonania potrafi zachwycić każdą osobę. Dbający o każdy szczegół personel, jest całkowicie oddany swojej pracy i podopiecznym. Urodziwe szkatuły i skarbonki, nie mają sobie równych.

Redakcja DDSK dziękuje dyrekcji za zaproszenie do tej niezwyklej placówki Stowarzyszenia Razem w Radomiu. Trzymamy kciuki za waszą niestrudzoną pracę i oddanie ludziom tego potrzebującym.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial