Wizyta wicepremiera

W Kielcach gościł wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Podczas wizyty wicepremierowi towarzyszyła wojewoda Agata Wojtyszek.

Jarosław Gowin wziął udział w sympozjum „Znaczenie systemu grantowego dla poprawy jakości badań w Polsce”, zorganizowanym na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w ramach piątej edycji Dni Narodowego Centrum Nauki. Jest to cykliczne przedsięwzięcie Narodowego Centrum Nauki, rządowej agencji wykonawczej finansującej projekty z zakresu badań podstawowych, które  – we współpracy z polskimi uczelniami  – zaprasza pracowników naukowych i administracyjnych do udziału warsztatach i spotkaniach poświęconych aktualnej ofercie grantowej.
Podczas swego wystąpienia wicepremier mówił o doskonałości naukowej w strategii rozwoju Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Kielecki uniwersytet ma bardzo dobrą i świadomą strategię, która wpisuje się w priorytety ministerstwa oraz priorytety rządu. To niezwykle istotne i bardzo za to Państwu dziękuję – powiedział Jarosław Gowin. – Jestem gorącym zwolennikiem systemu grantowego i będę wspierał jego rozwój – podkreślił.
Dni Narodowego Centrum Nauki zakończą się jutro. Wydarzenie to jest doskonałym forum wymiany opinii o aktualnej sytuacji środowiska naukowego w naszym kraju. Zorganizowane zostaną ponadto warsztaty tematyczne oraz prezentacje laureatów konkursów NCN.
Przed wizytą na kieleckiej uczelni wicepremier Jarosław Gowin odwiedził urząd wojewódzki, gdzie spotkał się z wojewodą Agatą Wojtyszek.

źródło:https://www.kielce.uw.gov.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial