WOT wspiera kombatantów i seniorów w procesie szczepień

Od połowy stycznia 2021r. ruszył proces szczepień seniorów oraz kombatantów. Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają punkty szczepień w naszym województwie. Terytorialsi pomagali w transporcie do punktu szczepień kombatantów i ich rodziny.

Kombatanci Armii Krajowej, to szczególna grupa w systemie wsparcia Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze mają pod swoją opieką blisko 900 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych.

Dziś żołnierze 10 ŚBOT pomagali w transporcie do punktu sczepień w Sukowie 16 kombatantów i członków ich rodzin. Pośród zaszczepionych weteranów byli żołnierze Armii Krajowej kpt. Genowefa Piotrowska ps. „Gienia” w czasie wojny łączniczka w oddziale „Szarego” oraz por. Henryk Janyst ps. „Tatar” w czasie wojny walczył u boku „Wilka” ppor. Zbigniewa Kruszelnickiego. Pan Henryk zachęca do skorzystania ze sczepień. „To normalna spraw, każdy z nas ma obowiązek się zaszczepić „ dodaje.

Wsparcie w procesie szczepień kombatantów i seniorów przez żołnierzy świętokrzyskiej brygady WOT jest realizowane od połowy stycznia w różnych formach. Logistyczne wsparcie dotyczy 3 punktów sczepień które znajdują się w Świętokrzyskim Szpitalu Tymczasowym oraz w szpitalach przy ul. Prostej w Kielcach i Czerwonej Górze. Wojsko organizuje transport seniorów do punktów szczepień na terenie naszego województwa. Zgłoszenia zostały przekazywane przy pomocy Infolinii żołnierzy OT pod numerem 800 100 115. Żołnierze 10 ŚBOT również kontaktują się telefonicznie z kombatantami w naszym regionie monitorując ich potrzeby oraz samopoczucie po zaszczepieniu.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej każdego dnia są na pierwszej linii walki z COVID-19. Żołnierze brygady są obecni m. in.: w ponad 20 szpitalach, w tym w 3 przyszpitalnych punktach pobrań wymazów. Wspierają 7 stacji sanepidu, wykonują transporty żywności, wspierają Policjantów w kontroli przestrzegania kwarantanny. W ostatnim czasie brygadowe zespoły wymazowe uczestniczyły w akcji wymazywania nauczycieli. Od początku pandemii terytorialsi już blisko 40 tys. wymazów. Każdego dnia w działaniu w walce z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 200 żołnierzy. Zaangażowanie zależy od potrzeb i sytuacji epidemicznej – żołnierze są zawsze gOTowi, zawsze blisko.

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial