Wsparcie dla szpitali

Blisko 17 milionów złotych dofinansowania na szpitalne oddziały ratunkowe otrzymają cztery świętokrzyskie szpitale. Umowy z dyrektorami placówek podpisał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Gospodarzem spotkania była wojewoda Agata Wojtyszek.

Umowy na rozbudowę i wyposażenie SOR podpisano ze Szpitalem Specjalistycznym św. Łukasza w Końskich, Zespołem Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, Zespołem Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie.
Wsparcie ministerstwa otrzymały dziś cztery szpitale. W sumie alokacja środków dla naszego województwa wynosi 7 procent. To naprawdę dużo – jest to również centrum urazowe dla dorosłych w Kielcach, niedługo podpiszemy umowę na centrum urazowe dla dzieci. To wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu – mówiła wojewoda.
Jest to także spełnienie od wielu lat odwlekanych decyzji o budowie lądowisk przy szpitalnych oddziałach ratunkowych, a takie inwestycje będą miały miejsce w Skarżysku-Kamiennej i Ostrowcu Świętokrzyskim. System  ratownictwa medycznego w województwie rozwija się i jestem z tego bardzo zadowolony – podkreślił wiceminister Tombarkiewicz.
Dofinansowanie dla szpitala w Staszowie wynosi 5,95 mln zł (wartość inwestycji to 7,47 mln zł), szpital w Końskich otrzyma 2,99 mln zł (cała inwestycja to 3,87 mln zł), szpital w Ostrowcu Św. dostanie 5,95 mln zł (wartość inwestycji wynosi 10,1 mln zł), zaś dofinansowanie placówki w Skarżysku-Kamiennej wyniesie 1,91 mln (koszt inwestycji to 2,3 mln zł). Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W spotkaniu w urzędzie wojewódzkim wzięli udział świętokrzyscy parlamentarzyści.

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial