Wsparcie dla szpitali

Blisko 17 milionów złotych dofinansowania na szpitalne oddziały ratunkowe otrzymają cztery świętokrzyskie szpitale. Umowy z dyrektorami placówek podpisał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Gospodarzem spotkania była wojewoda Agata Wojtyszek.

Umowy na rozbudowę i wyposażenie SOR podpisano ze Szpitalem Specjalistycznym św. Łukasza w Końskich, Zespołem Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, Zespołem Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie.
Wsparcie ministerstwa otrzymały dziś cztery szpitale. W sumie alokacja środków dla naszego województwa wynosi 7 procent. To naprawdę dużo – jest to również centrum urazowe dla dorosłych w Kielcach, niedługo podpiszemy umowę na centrum urazowe dla dzieci. To wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu – mówiła wojewoda.
Jest to także spełnienie od wielu lat odwlekanych decyzji o budowie lądowisk przy szpitalnych oddziałach ratunkowych, a takie inwestycje będą miały miejsce w Skarżysku-Kamiennej i Ostrowcu Świętokrzyskim. System  ratownictwa medycznego w województwie rozwija się i jestem z tego bardzo zadowolony – podkreślił wiceminister Tombarkiewicz.
Dofinansowanie dla szpitala w Staszowie wynosi 5,95 mln zł (wartość inwestycji to 7,47 mln zł), szpital w Końskich otrzyma 2,99 mln zł (cała inwestycja to 3,87 mln zł), szpital w Ostrowcu Św. dostanie 5,95 mln zł (wartość inwestycji wynosi 10,1 mln zł), zaś dofinansowanie placówki w Skarżysku-Kamiennej wyniesie 1,91 mln (koszt inwestycji to 2,3 mln zł). Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W spotkaniu w urzędzie wojewódzkim wzięli udział świętokrzyscy parlamentarzyści.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial