26.7 C
Nowy Jork

Wybór delegatów na zjazd krajowy PiS

Published:

Blisko 700 członków Prawa i Sprawiedliwości z regionu świętokrzyskiego wzięło udział w wojewódzkim zjeździe, żeby wybrać 37 delegatów na lipcowy kongres partii
Zjazd obył się w sobotę w hali SHL. – To nie był tylko czas na czysto techniczne głosowanie, ale też dyskusje. Szczególnie cieszy, że delegatów jest dwa razy więcej niż podczas zjazdu w 2013 roku. To świadczy o tym, że struktury w regionie są aktywne i rozrastają się. Co istotne ten wzrost to nie efekt tylko ostatnich miesięcy, ale dowód na to, że dobrze przetrwaliśmy trudny okres gdy byliśmy w opozycji – mówi senator Krzysztof Słoń. Zjazd rozpoczął się o godz. 10 i trwał kilka godzin. Ogłoszenie wyników zaplanowano na późne popołudnie. – Liczenie głosów jest dosyć długotrwałe – tłumaczy parlamentarzysta. Wyjaśnia, że oprócz 37 delegatów wybranych przez zjazd, w kongresie krajowym weźmie też udział z regionu 18 delegatów z tytułu pełnionych funkcji, np. parlamentarzyści. – Podczas sobotniego zjazdu nie było więc mowy o odbieraniu sobie miejsc – wyjaśnia senator Słoń.

Jak poinformowało Radio Kielce, delegatami na zjazd krajowy zostali: Jan Bartosik, Mieczysław Bąk, Renata Bilska, Wojciech Bugaj, Roman Dragan, Zbigniew Duda, Lidia Dziura, Paweł Faryna, Agata Gałka-Bernacka, Mirosław Gębski, Marek Jońca, Krzysztof Kandefer, Łykasz Karpiński, Dariusz Kijanka, Dariusz Kowalski, Wojciech Lesiak, Piotr Lipiński, Grzegorz Małkus, Waldemar Maruszczak, Katarzyna Nowacka, Rafał Nowak, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Marcin Piętak, Andrzej Pruś, Jacek Sabat, Wiesław Szczerbiński, Marcin Świerkula, Jacek Toś, Paweł Walesic, Karol Wąs, Andrzej Wilkosz, Edward Wnuk, Agata Wojtyszek, Andrzej Zając, Janusz Zapała, Magdalena Zieleń, i Tadeusz Żmuda.

źródło:www.kielce.wyborcza.pl

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img