Wypadek śmiertelny w Skarżysku

Dzisiaj rano na terenie powiatu skarżyskiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 82-letni mieszkaniec miasta.

Do wypadku doszło około godziny 6 na skrzyżowaniu ulicy Paryskiej z Drogą Krajową Nr 7 w Skarżysku- Kamiennej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 82-letni kierujący Oplem Astrą wyjeżdżając z ulicy Paryskiej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy pojazdu ciężarowego marki Daf, który poruszał się krajową siódemką w kierunku Kielc. 82-latek wjechał wprost pod nadjeżdżającego Tira. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów, w efekcie czego osobówka wpadła do przydrożnego rowu. Na pomoc uwięzionemu w pojeździe mężczyźnie ruszyli strażacy. Niestety mimo podjętej reanimacji kierowca zmarł.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem obecnego prokuratora. Funkcjonariusze prowadzili oględziny miejsca, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków wypadku. Kierowca samochodem ciężarowym był trzeźwy. W wyniku zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń.

W związku ze zdarzeniem zwracamy się z prośbą do wszystkich kierujących o przestrzeganie przepisów i zwiększoną koncentrację na drodze. Częste opady deszczu szczególnie o tej porze roku powodują trudne warunki drogowe. Apelujemy o ostrożność. Chwila nieuwagi może kosztować życie.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial