18.6 C
Nowy Jork

Wystawa malarstwa Barabry Obary w MCK

Published:

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Obary, która odbędzie się 30 kwietnia 2014 r. o godz. 18.00 w małej Galerii MCK.

BARBARA OBARA

Barbara Obara pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej, mieszka za miastem, na Rejowie. Z okien domu widzi migotliwe wody zalewu, otoczone lasem. To piękno oddziałuje na nią, jest źródłem malarstwa i poezji. Z wykształcenia jest ekonomistką, absolwentką SGH, kierunku Ekonomiki Przedsiębiorstw Przemysłowych. W swoim wyuczonym zawodzie pracowała krótko. Po zdobyciu dodatkowego wykształcenia w kierunku pedagogicznym i bibliotecznym pracowała w bibliotece szkolnej. Ze sztuką obcowała od najmłodszych lat. Jej dom rodzinny pełen był antyków, obrazów i ćmielowskiej porcelany. Z Ćmielowa pochodziła mama. To właśnie ona przekazała córce pasję tworzenia, pisząc wiersze, malując obrazy, tworząc hafty.

Barbara Obara maluje blisko 40 lat obrazy o różnej tematyce. Robi to wszystko z optymizmem i radością, a obrazy przekazują jej zachwyt nad pięknem kwiatów, pięknem świata. Brała udział w licznych plenerach, uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych indywidualnych. Uzyskała wiele dyplomów, w tym Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki za zasługi w upowszechnianiu kultury i osiągnięcia artystyczne. Jej obrazy zdobią wiele mieszkań w kraju i za granicą.

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img