Wystawa rękodzieła artystycznego w Stąporkowie

Wyróżnienie dla skarżyszczanki

W grudniu, miała miejsce wystawa rękodzieła artystycznego, mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Wystawa ta zorganizowana została w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie. Na tej niecodziennej prezentacji, swoje prace wystawiła mieszkanka Skarżyska – Kamiennej pani Anna Matejszczak.staporkow_koronki_1Anna Matejszczak

Moje koty

Kocham koty i te małe i te duże. Zatem najczęściej przedstawianym motywem na moich obrazach, są właśnie te zwierzątka. Nie uciekam też od wykonywania kwiatów i innych motywów zdobniczych. Ale lubię pokazywać to co proste i naturalne – mówi pani Ania Matejszczak.

Koronkarstwo to moja pasja

   Na wspomnianej wystawie, prezentowanych było dużo prac koronczarskich. Wykonywane były tą metodą obrusy, laufry, a nawet bolerka i bluzki. Prace te były zrobione z wielką precyzją i zachwycały swoim wyglądem każdego gościa, zorganizowanej wystawy.

staporkow_koronki_3

staporkow_koronki_2

staporkow_koronki_4

A jednak bombki

    Elementem, który kojarzy się z nadchodzącymi świętami, są oczywiście bombki. Wśród artystów, była też pani Wanda, która ręcznie wykonywała te właśnie motywy zdobnicze. Jak zatem widać, artyzm otacza nas ze wszystkich stron. Ważne jest tylko, aby potrafić go uchwycić i przedstawić w najdoskonalszy sposób.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial