Wystawiał fikcyjne aukcje z grami komputerowymi

Skarżyscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o oszustwa internetowe. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W lutym br. jeden z mieszkańców Skarżyska- Kamiennej padł ofiarą oszusta, który wykorzystując fikcyjne dane, oferował do sprzedaży na portalu aukcyjnym gry komputerowe. Gdy pokrzywdzony przelał 100 złotych za zakupiony towar, kontakt ze sprzedającym urwał się. Sprawa trafiła do Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą skarżyskiej komendy. Funkcjonariusze w wyniku drobiazgowych czynności ustalili podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Skarżyska. Sprawca został zatrzymany wczoraj w miejscu swojego zamieszkania. Usłyszał już zarzuty. Wstępnie przyznał się do oszustwa. Niewykluczone, że 29-latek ma na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Za tego rodzaju czyny może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.
Mariusz Bodo

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 14 i Maja lat 6. Obecnie Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023