22.1 C
Nowy Jork

X Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej – „Muzyką do nieba”

Published:

Już w najbliższą sobotę 10 czerwca br odbędzie się po raz dziesiąty w Skarżysku-Kamiennej Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do nieba”. Ta kulturalna impreza integrująca różne środowiska artystyczne na stałe już wpisała się do kalendarza imprez w naszym mieście. Kolejny raz na Festiwalu wystąpi 10 zespołów osób niepełnosprawnych prezentując swój dorobek artystyczny. W części konkursowej Festiwalu wystartuje 23 wykonawców, którzy będą ubiegać się o główną nagrodę. W puli nagród znajduje się tym razem 3 000 zł. Jury będzie oceniać wartość artystyczną oraz treść utworu, która musi być zgodna z wartościami chrześcijańskimi. W części koncertowej wystąpi wyjątkowa Schola Ostrobramska, a na finał Festiwalu znany zespół Żuki. Koncert Żuków pt. Miłość w piosence będzie dedykowany Św. Janowi Pawłowi II. Start Festiwalu o godzinie 12.00 na błoniach ostrobramskich przed Centrum Ostra Brama im. Jana Pawła II. Część konkursowa rozpocznie się od godziny 14.00, a część koncertowa w której zostaną rozlosowane wśród publiczności dwie nagrody, od godziny 18.00.

Drugiego dnia w niedzielę 11 czerwca od godziny 15.00 w tym samym miejscu odbywać się będzie Festyn Parafialny. Obok znanego nam dobrze Darka Bernatka wystąpi Orkiestra Dęta z Szydłowca. Organizatorzy zapowiedzieli również na ten dzień szereg innych atrakcji. Jak w poprzednich latach w czasie trwającego Festiwalu będzie można nabyć los, który może zamienić się w elektryczną deskorolkę, rower, iPad lub atrakcyjny telewizor LED.

Z naszego archiwum prezentujemy kilka zdjęć z poprzednich Festiwali.

Grzegorz Małkus
Grzegorz Małkus
Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Related articles

Recent articles

spot_img