23.3 C
Nowy Jork

XXXVII Piesza Pielgrzymka Do Matki Bożej Częstochowskiej

Published:

W czwartek 6 sierpnia 2015 roku ze skarżyskiego Sanktuarium Ostrobramskiego wyruszyła na Jasną Górę by pokłonić się Matce Bożej, III skarżyska kolumna pielgrzymki Diecezji Radomskiej. Uroczystej mszy świętej odprawionej na wyjście, przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński. W homilii nawiązującej do święta Przemienienia Pańskiego, życzył pielgrzymom takiego zauroczenia Bogiem, jakie przeżyli Apostołowie na górze Tabor. Powiedział również, że pielgrzymi nie są włóczęgami, są pielgrzymami do celu. Intencje tegorocznej pielgrzymki to prośba o dobre owoce dla Synodu na temat rodziny oraz Światowych Dni Młodzieży. Niezależnie od tego każdy z pątników niesie swoje własne intencje, które złoży 13 sierpnia u tronu Jasnogórskiej Pani.

Skarżyscy pielgrzymi, którzy wyruszyli w liczbie ponad 230 osób, ma do pokonania 8 etapów, średnio po 24 km, łącznie około 186 km. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, jakie panują tego lata, jest to wyzwanie nie lada, jakie. I widocznie jest w tym coś magicznego, może szczególna duchowa strawa, może odnowa w Duchu Świętym, może osobiste przeżycie rekolekcji, gdyż mimo trudu i znoju, pielgrzymom nie brakuje na szlaku entuzjazmu i dobrego humoru.
13 sierpnia pielgrzymów z Diecezji Radomskiej spotka szczególna nagroda. Spotkanie z Tą, Która zawsze ma otwarte serce i ciepły uśmiech. Życzmy wszystkim pątnikom takiego przeżycia spotkania z Matką Boga, by to Przemienienie Pańskie z góry Tabor spłynęło na ich serca i umysły. Po powrocie z Częstochowy, 15 sierpnia o 20.00 będzie zakończenie pielgrzymki. Tradycyjnie o godz. 18.30 od Franciszkanów do Ostrej Bramy wyruszy ulicami miasta, piesza pielgrzymka do naszej Matki, Patronki Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Grzegorz Małkus

skarzysko_pielgrzymka_2015_3 skarzysko_pielgrzymka_2015_2 skarzysko_pielgrzymka_2015

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img