Z Dni Starachowic

W miniony weekend Prezydent Starachowic, Marek Materek zadedykował mieszkańcom swojego miasta dwudniowe świętowanie, które dla wielu było dobrą okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez gminne jednostki były też występy znanych artystów jak Wojciech Gąsowski czy skarżyskie Happysad i Lorein.

Dużą atrakcją dla licznej publiczności były prezentacje przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywności Zawodowej czy Środowiskowego Domu Samopomocy. Na specjalnych stoiskach można było oglądać wytwory ich pracy, rękodzielnictwo, malarstwo, rzeźbę ale też skosztować swojskiego chleba ze smalcem czy własnoręcznie upieczonego ciasta. Widocznie była to smaczna atrakcja gdyż sam Pan Prezydent rozkoszował się przygotowanymi smakołykami.

Warto przy tej okazji wspomnieć, iż dzięki takim właśnie placówkom, osoby z różnymi deficytami, mają zapewnione wsparcie środowiskowe i opiekę fachowej kadry. Są to miejsca nazywane przez uczestników drugim domem, w którym można się spotkać, rozwijać uzdolnienia i talenty, spożyć wspólnie posiłek i zwyczajnie porozmawiać na dowolny temat. Tu każdy czuje się ważny i doceniony. Dobrze, że władze Starachowic dbają o te placówki i wspierają je w realizacji swoich celów. Nasza redakcja prezentuje przygotowane na Dni Starachowic stoisko Środowiskowego Domu Samopomocy, który funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społeczne przy ulicy Reja 10 w Starachowicach.

9 7 8 12 11 10 16 17 20 19 23 21 27 28 24 14 13 25 26 22

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial