Z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości

W Hotelu Promień na Zachodnim, miał miejsce koncert, z okazji 97 rocznicy odzyskania naszej długo oczekiwanej niepodległości. Ponad dwustu zaproszonych gości, miało okazję posłuchać szeregu patriotycznych pieśni wykonanych przez harcerzy i zespół Perły z lamusa.

skarzysko_11.XI._2

skarzysko_11.XI._23

Pierwsza kadrowa

Jedną z bardziej znanych i lubianych pieśni patriotycznych, jest ta wykonana na chwałę Pierwszej kadrowej. Jest w niej zawarta chwała i cześć, jaką rodacy oddawali swoim bohaterom z 1918 roku. Kolejną pieśnią, która potrafiła wyciskać łzy, gdy nasi żołnierze wychodzili z krakowskich Oleandrów, by walczyć o niepodległą ojczyznę, jest pieśń nosząca tytuł Legiony. Jest to pieśń opiewająca honor walczącego Polaka, który miał szczęście być legionistą marszałka Józefa Piłsudskiego.

Takie spotkania dla rodzin

Na tym koncercie, największą grupę stanowili harcerze i kombatanci. Jednak wśród zebranych osób, wyróżniały się też i rodziny, które w ten sposób oddawały cześć naszym bohaterom.

skarzysko_11.XI._4

Nasi harcerze

Któż nie potrafi delektować się pieśniami patriotycznymi, które wykonywane są przez harcerzy. Płonie ognisko i szumią knieje, a także dziś do ciebie przyjść nie mogę, zapadły tylko dzięki harcerzom głęboko w serca zaproszonych na ten koncert gości.

skarzysko_11.XI._1

Żeby Polska była Polską

Pięknym akcentem patriotycznym, był oczywiście występ zespołu Perły z lamusa. Okazjonalne ubranie członków tego zespołu i piękne wykonanie szeregu pieśni, nie miały sobie równych.

Wiersz w wykonaniu Isi

Nutą nostalgii, odbił się w sercach naszych patriotyczny wiersz kombatantki, która w czasach II wojny światowej, nosiła pseudonim Isia. Ten pełen miłości do ojczyzny wiersz, miał charakter tego co dla nas najwartościowsze, czyli wolna ojczyzna.

skarzysko_11.XI._5

Ewa Michałowska – Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial