Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Dzisiaj policjant ze skarżyskiej komendy odwiedził Przedszkole Publiczne Nr 10 w Skarżysku- Kamiennej. W trakcie spotkania poruszano ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz właściwych zachowań w kontakcie z agresywnym psem.

Asp. Damian Szwagierek wziął dzisiaj udział w spotkaniu z dziećmi z Przedszkola Publicznego Nr 10 w Skarżysku- Kamiennej. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do szkoły. Funkcjonariusz omówił najważniejsze zasady dotyczące poruszania się po drogach. Zwracał uwagę na korzystanie z przejść dla pieszych i chodników. Przypomniał znaczenie koloru świateł w sygnalizatorze oraz szczegółowo omówił jak bezpiecznie przejść na druga stronę drogi. Policjant zwrócił również uwagę na bezwzględne używanie fotelików dziecięcych w trakcie jazdy samochodem. Druga część spotkania dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas pobytu w domu oraz właściwych zachowań w kontakcie z agresywnym zwierzęciem.

Na koniec spotkania policjant wspólnie z opiekunkami grupy przedszkolnej przeprowadził dwu częściowy quiz wiedzy dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wyśmienicie poradziły sobie z pytaniami zadawanymi w formie zagadek. Jedną z zabaw było znalezienie i zakreślenie na kartce właściwego numeru na Policję. Ale i z tym zadaniem również wszyscy doskonale sobie poradzili.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial