Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Dzisiaj policjant ze skarżyskiej komendy odwiedził Przedszkole Publiczne Nr 10 w Skarżysku- Kamiennej. W trakcie spotkania poruszano ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz właściwych zachowań w kontakcie z agresywnym psem.

Asp. Damian Szwagierek wziął dzisiaj udział w spotkaniu z dziećmi z Przedszkola Publicznego Nr 10 w Skarżysku- Kamiennej. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do szkoły. Funkcjonariusz omówił najważniejsze zasady dotyczące poruszania się po drogach. Zwracał uwagę na korzystanie z przejść dla pieszych i chodników. Przypomniał znaczenie koloru świateł w sygnalizatorze oraz szczegółowo omówił jak bezpiecznie przejść na druga stronę drogi. Policjant zwrócił również uwagę na bezwzględne używanie fotelików dziecięcych w trakcie jazdy samochodem. Druga część spotkania dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas pobytu w domu oraz właściwych zachowań w kontakcie z agresywnym zwierzęciem.

Na koniec spotkania policjant wspólnie z opiekunkami grupy przedszkolnej przeprowadził dwu częściowy quiz wiedzy dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wyśmienicie poradziły sobie z pytaniami zadawanymi w formie zagadek. Jedną z zabaw było znalezienie i zakreślenie na kartce właściwego numeru na Policję. Ale i z tym zadaniem również wszyscy doskonale sobie poradzili.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial