Zagłosuj na skarżyskie “Aktywne przejście”!

Ruszyło głosowanie na „Aktywne przejścia dla pieszych”. Urząd Miasta do konkursu zgłosił cztery lokalizacje i teraz także od mieszkańców – internautów oddających głosy – zależy, czy jedno z bezpiecznych, aktywnych przejść powstanie w naszym mieście. Głosowanie odbywa się na stronie www.stopwariatom.pl/#aktywne_przejscia

Głosowanie w konkursie „Aktywne przejścia dla pieszych” ruszyło 1 września i potrwa do 28 września. Internauci mogą wybierać spośród ponad 300 zgłoszonych przez zarządców dróg niebezpiecznych przejść w całej Polsce. Internauci i komisja konkursowa wskażą te, które Fundacja PZU wyposaży w elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowników.

W Skarżysku są to następujące lokalizacje:

Ul. Norwida – w rejonie skrzyżowania z ul. Sikorskiego (2 sztuki)
4 DSC_0902

 

Ul. Zielna – przy Szkole Podstawowej nr 7

1

Ul. Spółdzielcza – naprzeciwko wejścia na pływalnie

3

Ul. Spółdzielcza – przy kościele św. Brata Alberta

2

 

Głosowanie podzielone jest na cztery etapy. W każdym tygodniu wyłonionych zostanie 5 zwycięskich lokalizacji. Jedną z nich będzie ta, która otrzyma największą liczbę głosów od internautów. Wyboru czterech pozostałych dokona komisja konkursowa. W sumie, w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych. Aby oddać głos, wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać miejscowość. Na stronie znajduje się także ranking, w którym na bieżąco aktualizowana jest liczba zebranych głosów.

Wskazane w konkursie przejścia zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale święcących „kocich oczek”. Zwycięskie lokalizacje będą ogłoszone na stronie https://stopwariatom.pl.

Konkurs na „Aktywne przejścia dla pieszych” jest elementem kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Patronat nad nim objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.
źródło: UM Skarżyska-Kam.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial