Zapraszamy na I Suchedniowskie Święto Kaszy

08.08.2017

Suchedniowski Ośrodek Kultury “Kuźnica” w Suchedniowie oraz Stowarzyszenie “Kuźniczy Krąg” serdecznie zapraszają na I SUCHEDNIOWSKIE ŚWIĘTO KASZY, które odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia 2017 r. w godz. 15:00  – 23:00 na terenie suchedniowskiej “Kuźnicy”.

Celem imprezy jest ocalić od zapomnienia tradycję ludową, legendy i kulinaria subregionu etnograficznego, w którym znajduje się nasze miasto. W ramach imprezy odbędzie się:

pokaz kulinarny Mariusza Szweda, finalisty znanego z telewizji TVN programu MasterChef (w godz. 16:00 – 19:00), konkurs kulinarny “Z Kaszy…”, warsztaty tańca ludowego “pęcak” oraz pokaz starych narzędzi do obróbki kaszy, połączony z prelekcją etnograficzną.

Koncert zespołu ORKIESTRA DNI NASZYCH (o godz. 19:30), występy zespołów ludowych: “Kapela Świętokrzyskie Scyzoryki”, Zespół Pieśni i Tańca “SORBIN”, Zespół Pieśni i Tańca “SKOKOTLIWI”.

Dla publiczności przewidzianych jest 500 porcji potrawy z kaszy przygotowanych przez mistrza kuchni Mariusza Szweda.

Imprezą towarzyszącą będą “Kolorowe jarmarki” w programie, których znalazły się warsztaty z zabawki ludowej i garncarski oraz pokaz rzeźby w drewnie. Będzie to również znakomita okazja do spotkania się artystów regionu na panelu dyskusyjnym – “Gdzie kończy się sztuka, a zaczyna komercja”, który poprowadzi znany kielecki historyk sztuki p. Krzysztof Myśliński (kierownik Działu Edukacj i Promocji Muzeum Historii Kielc). Mamy nadzieję zainspirować lokalnych artystów do wspierania kultury regionu poprzez swoją twórczość. Dla najmłodszych zorganizowany będzie plener malarski pt. “Z rzeką Kamionką w tle” z nagrodami.

Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem Ex-Party.

Impreza jest współfinansowana przez Narodowe Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Skarżysku Kamiennej.

Patronat nad imprezą objęli Starosta SkarżyskiJerzy Żmijewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy SuchedniówCezary Błach.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial