Zapraszamy na piknik żeglarski. Atrakcje na wodzie i na lądzie.

W sobotę, 18 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji „Rejów” odbędzie się druga edycja pikniku żeglarskiego TSK SAILING realizowanego przy współpracy gminy Skarżysko-Kamienna, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Towarzystwa Żeglarskiego „Sterna”.

W tym roku na wodzie zmierzy się aż 11 drużyn regatowych w dwóch kategoriach.

W kategorii Omega team:

1) POZŻ Tarnobrzeg

2) „Orkan” Mielec

3) „Bajdewind” Starachowice

4) „Horn” Kielce

5) Obwód Świętokrzyski ZHR Skarżysko-Kamienna

6) „Bryza” Kielce

7) 33 Kielecka Harcerska Drużyna Żeglarska “Pasat” Kielce

8) „Sterna” Skarżysko-Kamienna

W kategorii „Omega fun” wystąpią 3 załogi złożone z uczestników warsztatów żeglarskich dla osób niepełnosprawnych intelektualnie prowadzonych przez T.Ż. „Sterna” w Skarżysku-Kamiennej. Początek regat przewidziany jest na godzinę 10.00.

Od godziny 12.00 czekać będą także atrakcje na lądzie. Pokazy ratownictwa, warsztaty żeglarskie, namiot z atrakcjami MPWiK, strefa małego pirata dla dzieci czy rejsy łodziami – to część spośród wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników.

Na deser organizatorzy przygotowali występy artystyczne. O godz. 18.30 wystąpi skarżyska grupa folkowa Old Marinners, a około godz. 20.00 odbędzie się pokaz Teatru Ognia grupy „Draco” z Sandomierza.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Źródło: www.um.skarzysko.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial