Zaproszenie na “Biesiadę Literacką”

Suchedniowski Ośrodek Kultury “Kuźnica” w Suchedniowie serdecznie zaprasza na spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym, producentem, piłkarzem…ZBIGNIEWEM MASTERNAKIEM, które odbędzie się w piątek 27 października o godz. 17:00 w sali teatralnej SOK “Kuźnica”.

Zbigniew Masternak – jest polskim prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, dramaturgiem, piłkarzem. W 2009 roku ukończył scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym “Księstwo”. W latach 2006 – 2008 ukazały się trzy księgi “Chmurołap”, “Niech żyje wolność” i “Scyzoryk”, na podstawie których reżyser Andrzej Barański nakręcił film “Księstwo” (2011). W 2014 roku ukazała się księga czwarta pt. “Nędzole”. Autor noweli
filmowej “Jezus na prezydenta!” (2010). Stypendysta “Homines Urbani” w Willi Decjusza w Krakowie (2007). W 2012 roku został uhonorowany Nagrodą im. Władysława Orkana za wybitną twórczość literacką. W 2014 r. został nominowany do tytułu Człowiek 25-lecia w województwie świętokrzyskim. Jego książki i opowiadania tłumaczono na język niemiecki, hiszpański, rosyjski, białoruski, ukraiński, macedoński, wietnamski i mongolski. Jest kapitanem Reprezentacji Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej.

Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial