22.1 C
Nowy Jork

Zbiórka publiczna na renowację nagrobków.

Published:

       To, czym zajmują się Rycerze Kolumba w Skarżysku-Kamiennej nie jest mieszkańcom naszego miasta do końca dobrze znane. Najbardziej są rozpoznawalni podczas publicznych zbiórek przy cmentarzach w listopadowe Dni Zaduszne czy Wszystkich Świętych. Zebrane środki w całości służą odrestaurowaniu nagrobków na cmentarzu parafialnym Św. Józefa oraz budowie grobu dziecka nienarodzonego na cmentarzu przy ul. Langiewicza. Na te cele od 2008 roku, Rycerze Kolumba zbierali rok rocznie w granicach od 7 do 8 tys. złotych.

kwesta_rycerze_skarzysko_1

kwesta_rycerze_skarzysko_2

kwesta_rycerze_skarzysko_3

       Rycerze Kolumba oprócz kwest na renowacje nagrobków włączają się również w organizację Marszów Orszaku Trzech Króli w mieście, których było dwa, za co otrzymali w marcu bieżącego roku wyróżnienie od ks. abp. Kazimierza Nycza. Jedyny w mieście festiwal muzyki chrześcijańskiej „Muzyką do nieba” również odbywa się przy współorganizacji i zaangażowaniu Rycerzy Kolumba. Od 2012 roku zbierane są fundusze na budowę grobu dziecka nienarodzonego, a niektórzy nazywają także utraconego. Można już zobaczyć olbrzymi postęp w tych pracach przy wejściu na główną alejkę Cmentarza Komunalnego przy ul. Langiewicza. Jest duża potrzeba wykonania takiego grobu gdyż będzie można w nim złożyć przez rodziców ciała swych dzieci utraconych w trakcie porodu czy wcześniej przed urodzeniem.

grob_dziecka_nienaradzonego_skarzysko

   W tym roku zbiórka będzie przeprowadzona przez Rycerzy Kolumba, radnych miejskich i powiatowych oraz sympatyków tej akcji w dniu 1 listopada w godzinach od 8.00 do 16.00 przy cmentarzach: parafialnym Św. Józefa oraz Cmentarzu Komunalnym. Będzie można wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą lub przekazać środki na konto: Fundacja Rady Rycerzy Kolumba Nr 14577 im. Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, nr 97 8520 0007 2002 2001 6180 0001 z dopiskiem „zbiórka publiczna 1 listopada.”

Grzegorz Małkus

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img