16.4 C
Nowy Jork

Zbyszek zdobywa szczyty gór

Published:

Nasz podróżnik i poeta

W dniu 3 lutego br, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej miała miejsce kolejna Kawiarnia Literacka, miała ona tytuł „Zdobywać marzenia”. Jej gościem był Zbigniew Ścisłowicz podróżnik, poeta, a przede wszystkim członek Grupy Literackiej „Wiklina”. Opowiadał on o swojej wyprawie na szczyt Kilimandżaro.

Sztuka słowa zawarta w milczeniu

Zbigniew Ścisłowicz z zawodu jest elektrykiem. Od wielu lat jest on członkiem Grupy Literackiej „Wilkina”. Swoją poezję wydał w tomiku noszącym tytuł „Sztuka słowa zawarta w milczeniu”. W 11 Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Poetyckim im. L. Staffa, jego wiersze zostały wyróżnione drukiem w pokłosiu konkursu. Zbyszka wiersze, znalazły też swoje odbicie w almanachach „Powiat skarżyski romantycznie” i „Wiklinowe strofy”.

Jego niezwykła pasja

Jego wielką pasją jest podróżowanie. Od lat, zwiedza on wybrane przez siebie stolice różnych państw. Działa on także w Stowarzyszeniu Odnowy Zabytków Parafii Świętej Trójcy w Skarżysku – Kościelnym oraz jest on opiekunem Rycerzy Kolumba działających przy wspomnianym kościele. Kawiarnia Literacka, była niezwykle interesująca, ponieważ Zbyszek opowiadał o swojej wyprawie i wejściu na najwyższą afrykańską górę jaką jest Kilimandżaro. Wyświetlał on zgromadzonym licznie gościom film z tej jakże niezwykłej wyprawy. Podczas tego spotkania, prezentowane były wiersze jakie przygotowali członkowie Grupy Literackiej „Wiklina”.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img