16.4 C
Nowy Jork

Zgłębiając różne techniki rysunku

Published:

Z artyzmem w plenerze

Nasza redakcja, została zaproszona do Kazimierza Dolnego, by tym sposobem uczestniczyć w pracach rysunkowo- malarskich okolicznych artystów. Można było podczas tego wyjątkowego jesiennego pleneru, w podstawowym stopniu zgłębić sztukę rysowania i malowania.

Nadwiślańskie krajobrazy

-Jedną z bardziej wyszukanych sztuk malarskich, jest przedstawianie pejzaży. Trzeba wówczas namalować głębię oglądanej przestrzeni, jak też i wymowę postrzeganych barw – informował naszą redakcję Jarosław Troński z Bydgoszczy

Trudna sztuka rysunku

-Uwielbiam przedstawiać w swoich pracach szereg różnych szczegółów, które obserwuję w swoim otoczeniu. Rysunek jest specyficzną techniką artystyczną, ponieważ tam nie ma barw. Są tylko nanoszone cienie i półcienie grafitowe, a reszty domniemanego koloru, musi domyśleć się widz- opowiada Aniela Dawidowicz artystka z Poznania.

Nasza redakcja jest bardzo zadowolona, iż mogła uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu artystycznym. Można było na nim poznać wielu znamienitych ludzi, jak też i przypatrzeć się jak powstają zadziwiające swoją wymową obrazy.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img