Zlot Bratnich Drużyn 2017

15 czerwca rozpoczął się czterodniowy Zlot Bratnich Drużyn, organizowany corocznie przez harcerki i harcerzy z Obwodu Świętokrzyskiego ZHR. Przez pierwsze dwa dni dziesięć patroli rywalizowało na grze terenowej o przechodnią nagrodę: na trasie harcerskiej jest to wierna replika pistoletu maszynowego Sten, produkowanego w czasie II wojny światowej w Suchedniowie, a na trasie wędrowniczej – symbol Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”-„Nurt”, podarowany przez żołnierza Zgrupowań, Bolesława Ciesielskiego ps. „Farys II”.

W tym roku Sten zdobył patrol „Szort” z 3 Suchedniowskiej Drużyny Harcerzy “Tarcza” im. dr. Witolda Poziomskiego, a symbol trafił do patrolu „Korebko” z 1 Mieleckiej Drużyny Harcerek “Burza” im. Józefy Kantor.

17 i 18 czerwca wszyscy uczestnicy Zlotu pełnili służbę i czynnie brali udział w uroczystościach na Wykusie i w Wąchocku.

Ponad 70 harcerek i harcerzy z różnych miast Polski przyjechało w tych dniach w Góry Świętokrzyskie, nie tylko po to, by zmagać się z zadaniami i walczyć o pierwsze miejsce. Zlot Bratnich Drużyn to przede wszystkim okazja do wspólnej służby i uczczenia pamięci bohaterów świętokrzyskiej ziemi – żołnierzy Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Od lat kontynuowana jest ta tradycja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Już dziś zapraszamy wszystkich na przyszłoroczny Zlot Bratnich Drużyn oraz uroczystości na Wykusie i w Wąchocku. Do zobaczenia w sercu Puszczy Świętokrzyskiej!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial