Zlot Bratnich Drużyn 2017

15 czerwca rozpoczął się czterodniowy Zlot Bratnich Drużyn, organizowany corocznie przez harcerki i harcerzy z Obwodu Świętokrzyskiego ZHR. Przez pierwsze dwa dni dziesięć patroli rywalizowało na grze terenowej o przechodnią nagrodę: na trasie harcerskiej jest to wierna replika pistoletu maszynowego Sten, produkowanego w czasie II wojny światowej w Suchedniowie, a na trasie wędrowniczej – symbol Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”-„Nurt”, podarowany przez żołnierza Zgrupowań, Bolesława Ciesielskiego ps. „Farys II”.

W tym roku Sten zdobył patrol „Szort” z 3 Suchedniowskiej Drużyny Harcerzy “Tarcza” im. dr. Witolda Poziomskiego, a symbol trafił do patrolu „Korebko” z 1 Mieleckiej Drużyny Harcerek “Burza” im. Józefy Kantor.

17 i 18 czerwca wszyscy uczestnicy Zlotu pełnili służbę i czynnie brali udział w uroczystościach na Wykusie i w Wąchocku.

Ponad 70 harcerek i harcerzy z różnych miast Polski przyjechało w tych dniach w Góry Świętokrzyskie, nie tylko po to, by zmagać się z zadaniami i walczyć o pierwsze miejsce. Zlot Bratnich Drużyn to przede wszystkim okazja do wspólnej służby i uczczenia pamięci bohaterów świętokrzyskiej ziemi – żołnierzy Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Od lat kontynuowana jest ta tradycja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Już dziś zapraszamy wszystkich na przyszłoroczny Zlot Bratnich Drużyn oraz uroczystości na Wykusie i w Wąchocku. Do zobaczenia w sercu Puszczy Świętokrzyskiej!

The following two tabs change content below.
Mariusz Bodo

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023
Mariusz Bodo

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)