9.5 C
Skarżysko-Kamienna

Znalazł, nie oddał, ma kłopoty

Published:

Na odpowiedzialność karną naraził się 41-letni skarżyszczanin. Mężczyzna znalazł smartfon warty ponad 1300 złotych, zabrał i korzystał z niego. Czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 1 rok

Pod koniec listopada policjanci Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej przyjęli zawiadomienie od mieszkanki miasta, która utraciła telefon. Jego wartość oceniła na kwotę przekraczająca 1300 złotych. We wtorek kryminalni zajmujący się sprawą zatrzymali 41-latka odpowiedzialnego za przywłaszczenie cudzego mienia. Notowany w przeszłości skarżyszczanin usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Tłumaczył, że smartfona znalazł  w autobusie, zabrał i korzystał  z niego na co dzień. Odzyskany telefon wróci do właścicielki, a podejrzanemu grozi do roku więzienia.

Przypominamy, że przywłaszczenie rzeczy znalezionej jest przestępstwem. Aby nie narazić się na odpowiedzialność karną, każde „znalezisko” należy zwrócić właścicielowi, bądź przekazać policjantom, którzy zajmą się ustaleniem właściciela zguby.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Related articles

Recent articles

spot_img